Aktualności

Mezoterapia igłowa: zabieg, który może uratować Twoje włosy!

Data wpisu: 20.08.2018

Łysienie jest jednym z najczęstszych problemów estetycznych. Wbrew obiegowej opinii zmagają się z nim nie tylko panowie w średnim wieku, ale także kobiety. Wypadanie włosów może dotknąć osoby zarówno bardzo młode, jak i dojrzałe. Walka z tym problemem bywa żmudna i nie zawsze przynosi spodziewane efekty (wiele zależy tutaj od rozpoznanej przyczyny łysienia). Popularną metodą, dzięki której można znacząco zahamować proces wypadania włosów, jest mezoterapia igłowa. Przeczytaj, na czym polega wykonywanie tego zabiegu na skórze głowy.

Mezoterapia igłowa, czyli szybka pobudka dla mieszków włosowych

Bardzo częstą przyczyną łysienia, zwłaszcza u kobiet, jest zaburzenie cyklu wzrostu włosów. Powodem może być chociażby nieprawidłowa pielęgnacja skóry głowy, zła dieta czy życie w silnym stresie. Włosy reagują natychmiast na wszelkie niekorzystne zmiany w organizmie, dlatego bywają nazywane papierkiem lakmusowym kondycji ludzkiego ciała.

Zaniedbana skóra głowy nie stwarza optymalnych warunków dla mieszków włosowych. W efekcie cebulki włosowe nie są dostatecznie odżywione, a kosmyki zaczynają wypadać. Wczesna reakcja pozwala zastopować ten proces i stopniowo przywrócić prawidłowy cykl wzrostu włosów. W tym celu pacjentowi proponuje się m.in. wykonanie serii zabiegów mezoterapii igłowej.

Warto wiedzieć

Mezoterapia igłowa jest szczególnie polecana w przypadku tzw. łysienia androgenowego, które dotyka zarówno panów, jak i panie.

Na czym polega zabieg?

Mezoterapia igłowa skóry głowy nie różni się od tej, jaką wykonujemy na pozostałych częściach ciała. Do zabiegu wykorzystuje się mikro igły, przy pomocy których dokonuje się niewielkich nakłuć. Takie niewidoczne gołym okiem urazy uruchamiają naturalne procesy regeneracyjne (reakcja obronna organizmu), dzięki czemu skóra staje się lepiej ukrwiona, a tym samym odżywiona.

Procedura natychmiast pobudza cebulki i mieszki włosowe. Dodatkowo podczas zabiegu stosuje się preparaty odżywcze, które dostarczają włosom substancji niezbędnych do wzrostu. Iniekcja podskórna umożliwia znacznie skuteczniejsze wchłanianie tych środków. Efekt zabiegu jest bardzo dobry i widoczny już w kilka dni po wizycie w gabinecie.

Warto widzieć

Zabieg mezoterapii igłowej przeprowadzony na skórze głowy może być bolesny, szczególnie dla wrażliwych osób. Wszystko przez to, że na owłosionym skalpie trudno jest zastosować środki znieczulające. Nie jest to jednak ból, którego nie da się znieść. Znamy osoby, które twierdzą wręcz, że nakłuwanie skóry sprawia im przyjemność.

Nie zawsze można

Mezoterapia igłowa jest zabiegiem inwazyjnym, a więc – co oczywiste – istnieją dla niego konkretne przeciwwskazania. Zabiegu nie wykonuje się w przypadkach:

  • Ciąży
  • Karmienia piersią
  • Cukrzycy
  • Miesiączki
  • Chorób nowotworowych
  • Opryszczki
  • Infekcji skórnych
  • Infekcji bakteryjnych i wirusowych
  • Przyjmowania leków immunosupresyjnych
  • Alergii na preparaty stosowane podczas zabiegu

Cudowna metoda na wypadanie włosów?

Mezoterapii igłowej absolutnie nie można traktować w takich kategoriach. Owszem, zabieg ten przynosi znakomite rezultaty w terapii wypadania włosów, jednak nie daje 100% gwarancji pozbycia się problemu. Jeśli przyczyną łysienia są np. uwarunkowania genetyczne czy choroby grzybicze, wówczas nie należy się spodziewać spektakularnych efektów.

Warunkiem skuteczności zabiegu jest posiadanie żywych mieszków włosowych. To można stwierdzić jedynie podczas drobiazgowego badania trychologicznego. Niemniej mezoterapia igłowa należy do jednych z najlepszych metod walki z łysieniem androgenowym oraz sezonowym (np. po okresie ciąży i laktacji, jesienią i wiosną czy po przebyciu traumy).

Blog & News

Aktualności

Więcej aktualności
Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.